A gyerekülés folyamatosan fejlődik

Legtöbb használati tárgyunkról elmondható, hogy az idők folyamán jelentős változásokon mentek keresztül, kinézetben és funkcióban egyaránt. Meglepő módon, a világon az első gyerekülés sem biztonsági megfontolásból készült, csupán a kicsik kényelmét kívánta szolgálni. Ennek megfelelően, a kialakítása sem igazán hasonlított a mai modern darabokhoz, és csupán a háttámláját rögzítették az autóhoz.

A közlekedés fejlődésével és egyre veszélyesebbé válásával azonban megfogalmazódott a termékek biztonsága iránti igény is. Kezdetben autós gyerekülést csak az egészen apróságoknak készítettek, a nagyobbaknak pedig be kellett érniük a számukra nem túlságosan megfelelő felnőtt biztonsági övek használatával.

A sérülési lehetőségek mind pontosabb feltérképezésével, a gyártók folyamatosan tökéletesítették a termékeiket, hol az övfeszítő rendszert módosították, hol pedig a kioldó csat működési mechanizmusát. Ez a fejlesztési folyamat napjainkban sem ért még véget, aminek köszönhetően a gyerekülés egyre biztonságosabbá válik.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás