A gépi konkurencia a fordító oldalak megjelenése

Fordító oldalak
Fordító oldalak

Pár évvel ezelőtt, az átlagember még a legmerészebb álmában sem gondolt volna arra, hogy a számítógépes fordítás eljut arra a szintre, hogy valódi segítséget jelent a teljes mondatok, hosszabb szövegek megértésében. Ami az emberek többségének pozitív változás, az a fordításból élők számára veszélyes konkurenciát jelent. Az interneten elérhető fordító oldalak sok nyelvről fordítanak, olyan minőségben, ami a hétköznapi életben használható.

A magyarról fordítóknak jó hír, hogy a fordító oldalak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem boldogulnak a magyar szöveggel, így az ő állásuk egyelőre még stabil. Az angol, német nyelvterületen dolgozó fordítók aggódhatnak a legnagyobb mértékben, mert ezekről a nyelvekről a fordítóprogramok nagyon jól használható fordítást készítenek. Sok esetben ez a minőség megfelelő a felhasználónak. Természetesen a hiteles fordítás nem lehetséges a fordító oldalak használatával és a szakfordítások is a fordítóirodákban történnek. Általános használatra viszont, nagyon jól használhatóak a fordító oldalak.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás