A csokoládé ideális nassolnivaló

Csokoládé a fárasztó nap végére
Csokoládé a fárasztó nap végére

A jó minőségű édességek ugyanolyan népszerűek a felnőttek körében is, mint a gyerekeknél. Egy finom vacsora után, ki ne szeretné kényeztetni magát egy kis ízletes nassolnivalóval? Egy tábla csokoládé elfogyasztása tökéletes lezárása lehet a fárasztó napnak.

Már csak azért is, mert a kakaóban levő vegyületek serkentik az úgynevezett boldogsághormon termelését, így bármilyen nehéz nap is van a hátunk mögött, a csokoládé elfogyasztása után szebb színben látjuk a világot, és pozitív gondolatokkal telve bújunk ágyba, hogy másnap frissen és optimistán lássunk a dolgok elvégzéséhez.

A kakaó ugyanakkor antioxidánsokban is gazdag. Egy bőséges vacsora után igen sok szabadgyök keletkezhet az emésztés során. Ez káros lehet a szervezetre, ezért érdemes lehet megszabadulni tőle.

A szabadgyökök legnagyobb ellensége pedig éppen az antioxidáns, tehát a csokoládé a testre és a lélekre is pozitív hatással van. Persze a magas cukortartalma miatt nem szabad túlzásba vinni a fogyasztását. Azonban léteznek már hozzáadott cukor nélkül készített csokoládé szeletek is.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás