A bojli meghatározhatja a hal méretét

Jó csalétek a bojli
Jó csalétek a bojli

A jó horgász tudja, milyen csalira van ahhoz szüksége, hogy a halak versengjenek a horogra akadásért. A legtöbb esetben szokás otthon elkészíteni a megfelelő keverékből készült ínycsiklandozó falatokat, de van rá eset, hogy a bojli a bolt polcairól kerül beszerzésre. Több olyan dolog is van, amire figyelni érdemes, amikor megvásároljuk a szükséges eledelt.

Az íz, a szag, a szín és a méret mind olyan dolog, amit alaposan meg kell választanunk, a nagyobb kapás érdekében. Attól függően, hogy mekkora halakat célzunk meg, érdemes nagyobb csalival is próbálkozni. Amikor azt akarjuk, hogy legalább egy 10 kilós kapásunk legyen, nem árt ehhez igazodni, mert a kisebb horogra valók esetén előfordulhat, hogy a pöttöm halak lecsipegetik vagy gyorsan befalják a nagyobbak elől, így nem sok esélyünk marad a kapitális fogásra.

A bojli több méretben is készülhet, amelyek lehetnek 8 millimétertől egészen a négy centiméteresig bármilyenek. Formája szinte mindig gömb alakú. Ez a speciális csalétek a pontyozás egyik nélkülözhetetlen eszköze, amit néha már a halak is jól tudnak.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás