A bojler anód olykor cserére szorul

A bojler anód segít a rozsdásodás megakadájozásában
A bojler anód segít a rozsdásodás megakadájozásában

Amikor felszereljük az új villanybojlert a fürdőben, azt gondolhatnánk, hogy minden rendben is van és most már újabb 20-30 évig nem lesz semmi dolgunk, csak megnyitni a csapot és jön a meleg víz. Ez azonban nem pontosan így van, mert ahhoz, hogy egy vízmelegítő megfelelően működjön, szükségesek bizonyos karbantartási munkák, mint például a bojler anód rúdjának a cseréje. Ahogyan a fűtőszálat sem árt pár évente átnézetni, nehogy a vízkő teljesen ellepje és ezzel gyengítse a bojler vízmelegítő képességét, majd komolyabb gondot is okozzon, úgy a bojler anód rúd cseréje is időnként eljöhet.

Ennek egy nagyon fontos szerepe van, hogy a tartálynak a korrodáló folyamatát megakadályozza. A vízmelegítők belső tartálya megfelelő zománcozott bevonattal vannak ellátva, annak érdekében, hogy a víz ne kezdje el őket szó szerint rágni, aminek a teljes kilyukadás a vége. Azonban a zománcbevonat nem mindenhol tudja megfelelően szigetelni a tartályt, így szükséges a bojler anód, aminek az a szerepe, hogy elvonja a figyelmet az acél felületekről. Mivel ez az anód könnyebben tud korrodálódni, mint maga az acél, ezzel tudja megóvni azt.

Amikor a bojler árak nagyságát nézzük, érdemes több mindent szem előtt tartani. Az olyan alkatrészek is, mint például az anód rúd, valamint a fűtőszál cserére szorulnak, ezért hozzá kell számítani ezeket is a teljes költséghez. Ezeken kívül, természetesen sok apró dolgot nem árt megfelelően kiválasztani annak érdekében, hogy a későbbiekben ne kelljen a bojler árak pluszköltségét felszámolnunk. Nem mindegy, hogy milyen típusú és mekkora maga a bojler, amit be akarunk szereltetni.

Nem mindegy az sem, hogy milyen módon használjuk. Ugyanis a megfelelő használat sokat segíthet abban, hogy hosszabb ideig bírja a strapát az eszköz. A bojler árak a piactól is nagymértékben függnek, így érdemes lehet szemügyre venni, hogy melyek azok az időszakok, amikor talán olcsóbban kaphatjuk meg ugyanazt a terméket, mint általában. Amennyiben mindent figyelemben tartunk, egy jól és hosszan működő bojler lesz a kiválasztott, amivel kevés gondunk lesz.

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás